27 April 1977

Selectiecross in Axel.

 

Met uitzondering van de geblesseerde Henk Vosters zouden de "vrijgestelden" toch in Axel aan de start van de selectiecross 500 cc komen.

 

Henk Aarts, snelste NMB-rijder

De toprijders van KNMV en NMB eindigden volgens verwachting voorin, maar niet in de eveneens verwachte volgorde.

Het was namelijk Peter Herlings die de finalewedstrijd op het vrij zware zandcircuit met ogenschijnlijk ontstellend veel gemak en in ieder geval met een vorstelijke voorsprong op tweede man Toon Karsmakers won.

 

Pas daarachter, op afstand, eindigden Sigmans en Wolsink, samen duelerend, maar niet op haren en snaren omdat er niets te winnen was en omdat ze de volgende dag een zwaarder programma af te werken hadden in Hengelo.

Wolsink: "Als ik voorin sta rij ik voor de eerste plaats, maar nu we van de tweede rij af moesten starten waren we bij voorbaat uitgeschakeld. Als de wedstrijd langer duurde zou het nog wel kunnen, maar 15 minuten plus twee ronden is te kort".

Ook in de series hadden de nummers een en twee van verleden jaar het al kalm aan gedaan en zich tevreden gesteld met tweede plaatsen achter Toon Karsmakers en Peter Herlings.

 

De pas 17 jarige Eddy Meurs, won met een experimentele Yamaha (watergekoelde kop, radiator in nummerbord) de klasse 250 cc junioren.

In de eerste serie had de op dat moment op een vierde plaats liggende Paul Karsmakers de pech om bij een heel onschuldige val (op knippenpad) een sleutelbeen te breken. Arno Bosch had in de finale de snelste start en mocht het veld een ronde lang aanvoeren, maar kon niet voorkomen dat hij in de loop van de strijd zesmaal gepasseerd werd.

De eerste was Toon Karsmakers en die werd na een aantal ronden verrast door Peter Herlings die hem zo vlot voorbij spoot dat hij van de schrik even naast de machine ging liggen, zonder overigens een plaats te verliezen.

 

Henk Aarts, weer de snelste NMB-rijder, zat even op de tweede plaats, moest Karsmakers en later Sigmans en Wolsink laten gaan, maar bleef alle anderen voor zodat het maximum aantal punten weer voor hem was.

NMB rijder Ad verstegen finishte een beetje teleurstellend op de 10e plaats, achter de genoemden en verder Hensen, Bosch en Scheele.

De juniorenklassen hadden in Harry Barendrecht (125 cc) en Eddy Meurs (250 cc) duidelijke winnaars. Zowel de manches (250 cc) als de series en de finale werden met voorsprong gewonnen.

UITSLAGEN :

125 cc junioren: 1. H. Barendrecht, Sliedrecht, Suzuki; 2. H. Witte, Middelburg, Aspes; 3. F. Oskam, Woerden, Honda; 4. D. Vos, Apeldoorn, Yamaha; 5. F. Breugem, Bleiswijk, Suzuki; 6. W. v. d. Brink; Harskamp, Yamaha; 7. M. Omtzigt, Leiden, Yamaha; 8. A. v. d. Pol, Barendrecht, Yamaha; 9. B. Bierhuis, Leidschendam, Suzuki; 10. A. v. Eist, Dodewaard, Suzukl; 11. B. Cools; 12. J. Melger; 13. R. Dlrks; 14. M. Slaghekke; 15. A. Hissink; 16. G. Scholten; 17. A. Hoogeveen; 18. C. Muys; 19. T. Belfi; 20. K. de Jong; ! 21. E. Mulder; 22. H. Ensing; 23. P. de Visser; 24. T. Meijnen; 25. H. Minderhout; 26: W. J. Verdoold; 27. J. Dlnkelman; 28. S. Wlllems; 29. L. Amery; 30. D. den Engelsman; 31. G. Slot; 32. P. v. Wijngaarden.

250 ccjunioren: 1. E.Meurs, Bergschenhoek, Yamaha; 2. H. Ramselaar, Soest, KTM; 3. G. Doms, Dorst, Maico; 4. F. de Haan, Zaandam, Maico; 5. G. Koning, Zandvoort, Husqvarna; 6. R. de Beer, Bussum, Bultaco; 7. F. Haaker, Badhoevedorp, KTM; 8. L. Murre, Hansweert, Beta; 9. A. v. Eijden, Amersfoort, Bultaco; 10. R. Willems, Amsterdam, Montesa; 11. M. v. d. Burg; 12. B. de Wit; 13. D. Sterk; 14. S. Meulmeester; 15. J. Aelmans; 16. L. Ovaa; 17. B. Hagen; 18. G.Aantjes; 19. J. v. d.Steen; 20. P. de Kunder; 21. J. Koolhaas; 22. K. Boer; 23. J. Bouten; 24. C. v. Reijendam; 25. W. Joosten; 26. G. Mol; 27. F. Sarton; 28. J. Veenis; 29. S. v. d. Stijn; 30. J. Kodde; 31. J. Bakker; 32. J. Goossens; 33. C. Weinand; 34. J. Verton; ; 35. W. v. Es; 36. J. Janssen; 37. J. v. Laar; 38. i F. v. d. Kroef; 39. .R. Kroon; 40. W: v. d. Hengst; 41. J. Berendsen, 42. F. Bouten, 43. ~ G. v. Reijl; 44. Ch. v. Ravesteijn. j

Selectiewedstrijd senioren+ int. 500 cc: 1. P. Herlings, Gemert, Maico; 2. T. Karsmakers, Waalre, Maico; 3. F. Sigmans, Bakel, Husqvarna; 4. G. Wolsink, Lochem, Suzuki; 5. H. Aarts, Veldhoven, Maico; 6. M. Hensen, Ulestraten, Maico; 7.A.Bosch,Heerlen, Maico; 8.J.Scheele, Zaamslag, Maico; 9.. M. Ghielen, Helden Panningen, Suzuki; 10. A. Verstegen, Volkel, Villa; 11.J.v. Ham; 12. H. Brans; 13. P. v. d.Nieuwenhof; 14. A, v. Herpen; 15. C. v. d. Linden; 16. H. Koops; 17. P. Willems; 18.. F.Karsmakers; 19. K. Hulsen; 20. B. Bessels; 21. H. Thuis; 22. R. v.. d. Made; 23.5. de Boer; 24. H. Polsvoort; 25; P. v. Brussel; 26. O Hiemstra; 27. H. v. Poppel; 28. R. Vels; 29. P. v. d. Vleuten; 30. W. Boersma; 31. J. Timmermans; 32. W. Gouweleeuw; 33. H; Spoormakers; 34. H. Teunisse; 35. A. Willems;36. W. v. d. Hengel; 37 B. Haaker.