Valkenswaard:                             23 november 1969

finale teamcross           

DOETINCHEM WON DE K.N.M.V.-CUP

 

Hoewel het de leden van de Toer en Crossclub Doetinchem in de finale aanzienlijk minder goed verging dan in de twee voorgaande teamcrossen was hun puntenvoorsprong op de concurrentie voldoende groot om toch nog met een royale meerderheid de K.N.M.V.-Cup te veroveren.

 

Het team van Valkenswaard – op papier de voornaamste tegenstander van het met het maximum aantal punten aan de leiding staande team van Doetinchem - verging het ook niet zoals wel gewenst zou zijn doordat de AJS van Jo Lammers (hij probeert alle merken) zowel in de serie als in de finale vastliep (de hoeveelste vastloper in je carrière is dat .Jo?). Was dat niet gebeurd, dan zou de overwinning ditmaal zonder twijfel naar Valkenswaard gegaan zijn, want in de finale bereikten twee andere teamleden, Frans Sigmans en Ad v. d. Boomen de eerste en de tweede plaats. Albert de Wit, de overblijvende man van Valkenswaard, kwam door moeilijkheden helaas niet verder dan de 21e plaats.

 

Jan Keizer, sterke man van Doetinchem, was slecht gestart, klom op tot de derde plaats, maar viel plotseling terug tot achterin het veld om uiteindelijk met een ronde achterstand op de 28e plaats te eindigen. Gerrit Wolsink leek de finale te winnen; elke ronde werd het gat tussen hem en koploper Frans Sigmans (nog steeds op de BSA) kleiner, maar een klein slippertje wierp hem terug naar de 7e plaats. Veel verschil maakte het uiteindelijk niet, want welk team er ook gewonnen zou hebben, de vierde plaats voor Doetinchem was ruim voldoende voor de Cup.

 

Na telling van de punten bleken de leden van M.C.C. Utrecht - Herman v. Hoegee, Hans Bel, Selly v. Peer, respectievelijk 6e, 8e en 10e - de teamwedstrijd in Valkenswaard gewonnen te hebben. Daardoor schoven ze een plaatsje in de algemene rangschikking op ten koste van HAMAC Harfsen.

 

G. v. d. BEEK

 

UITSLAGEN:

Teamcross: 1. Motocrossclub Utrecht De Meern (H. Bel, H. v. Hoegee, S. v. Peer, H. v. Peer). 2. M.C. Amsterdam I (J. v. d. Hoek, R. Boom, F. Selling, C. Garritsen). 3. M.S.V. Valkenswaard I (F.Sigmans, J. Lammers, A. v. d. Boomen, A. de Wit); 4. Tour- en Crossclub Doetinchem 1 (G. Wolsink, H. Wassink, J. Keizer, J. Hoefman). 5. V.V.R. Apeldoorn (H. Vels, B. v. d. Brink, J. v. Beek H. Vels); 6. Sport en Vriendschap Lochem (H. Knuiman, H. Polsvoort, J. Roessink, G. Knuiman); 7. Toer-en Crossclub Doetinchem II (D. Sevink,_J. Veenhof, G. Hertgers, J. Wentink); 8. M.C. Volgas,Ermelo (J. v. Leen, G. Brouwer, .G. Polen, J .v. d. Brom); 9. A,M.A.C. Amersfoort (T. v. Heugten, P. v. Heugten, F. v. Heugten, M. v. Heugten);, 10. HAMAC Harfsen (J. Eggink, J .Woessink, J. Wesselink, J. Roelofs); 11. M.C.C. Holland I Gouda (W. v. Rossenberg, G. de Bruin, S. de Wit; F. den Edel); 12. Stichting Limburgse Motorsport Kerkrade (B. .Rekers, A. Dreezen, P. Willems, B. Caelen); 13. M.A.C. Zandvoort (W. Haaker, De Vries, H. Haaker); 14. M.T.T.K. Assen (W. Plotz, O. Hiemstra, B. Wakker, J. Wemmenhove); 15. M.C.C. Holland II Gouda (N. Pons, H. Hoogendoorn R. .Huisman, W. Gouweleeuw); 16. V.A.M.C. de Graafschap rijders:Hengelo (B. Pothoven, J. Oosterink, J. Brinke, W. Heusinkveld). 17. M.C.C. Loenen (E. Aust, R. Elting, M. v. Laar, .T. Streppel); 18. M.A.C. Alkmaar I (J. Schenk, C. Wieman, B. Tuin, C. de Haan); 19. M.C. Arnhem (F. Beumer, G. Boekhorst, H. Demoed, A. Watson); 20. M.C.C. Leidschendam (J. v. Delft, J. Voskamp, F. Koppe, A. de Winter); 21. M.A.C.. van Dedem .(J. Lanting, H. Lanting, M. Westerbaan, H. Sterken); 22. M.A.C. Alkmaar II (H. de Winter, F. de Haan, M. Beemsterboer, J. Boelens); 23. M.C. Amsterdam II (R. Willems, G. v. Druten, F. Veenman, J. de Koning); 24. (M.S.V. Valkenswaard II (H. Heystek, J. Heuvelmans, C. v. Heertum); 25. M.C. Siddeburen>(J. Laning, E. Boerma, F. Wever, J. Jansingh)

 

Finale teamcross individueel: 1. F. Sigmans, Bakel; 2. A. v. d. Bomen, Dommelen; 3. R. Boom, Amsterdam; 4. J.v. Beek, Zelhem; 5. F. Selling, Amsterdam; 6. H. v. Hoegee, Tienhoven; 7. G. Wolsink, Hengelo; 8. H. Bel.Vianen; -9. J. Hoefman, Doetinchem; 10. S. v. Peer, Bilthoven; 11. H. Polsvoort, Lochem; 12. H. Knuiman, Wijchen; 13. J. Veenhof, Doetinchem; 14. B. v. d. Brink, Harskamp; 15. J. v. Leen, Soest.

 

Eindrangschikking om de K.N.M.V.-Cup:

1. Toer- en Crossclub Doetinchem I, 87 pnt.; 2. M.S.V. Valkenswaard I, 81 pnt.; 3. Sport en Vriendschap Lochem, 80 pnt.; 4. Motorcrossclub Utrecht, 78 pnt.; 5. H.A.M.C. Harfsen, 76 pnt.; 6. M.C. Amsterdam I, 75 pnt.; 7. Toer- en Crossclub Doetinchem II, 68 pnt.; 8. A.M.A.C. Amersfoort, 65 pnt.; 9. M.C. Volgas, Ermelo, 65 pnt.; 10. M.C.C. Holland 1, Gouda, 64 pnt.